BloggInlägg 2015

Så som många andra bloggare ska även jag nu summera detta bloggår 2015. Min egna lilla tankebibel. En hobbyblogg jag använder när lusten faller på. Kan vara så tätt som varje dag tills månader mellan inläggen. Det är det som är lite charmen tycker jag. Det sättet jag personligen tycker att en blogg ska fungera på. Totalt blev det 56 st härliga inlägg under 2015! Enjoy!
 
JANUARI
1/1 27 Forever http://borghansen.se/2015/january/27-forever.html
2/1 Magisk Astrid http://borghansen.se/2015/january/magiska-astrid-2.html
5/1 Vackra Marilyn http://borghansen.se/2015/january/vackra-marilyn-2.html
9/1 Nattblogg 11  http://borghansen.se/2015/january/pa-nagon-annans-bekostnad-2.html
14/1 Svarta Nyanser http://borghansen.se/2015/january/svarta-nyanser-2.html
24/1 Vintervila http://borghansen.se/2015/january/mlml.html
 
FEBRUARI
4/2 Nattblogg 12 http://borghansen.se/2015/february/nattblogg-12.html
4/2 Prestation Vs Livskvalité http://borghansen.se/2015/february/prestation-vs-livskvalite.html
5/2 Dunkla Stormar http://borghansen.se/2015/february/dunkla-stormar.html
6/2 Bland Grubblingar och Nysningar http://borghansen.se/2015/february/grubbel-och-nysningar.html
6/2 Sociala Medier http://borghansen.se/2015/february/sociala-medier-2.html
7/2 Happy Saturday http://borghansen.se/2015/february/tankspridd-dag.html
9/2 Kissekatt i Fokus http://borghansen.se/2015/february/kissekatt-i-fokus.html
17/2 Regnets Poesi http://borghansen.se/2015/february/regnets-poesi.html
 
MARS
2/3 Ge bort ditt Leende http://borghansen.se/2015/march/ge-bort-ditt-leende.html
3/3 Sommarens Lyx http://borghansen.se/2015/march/sommarens-lyx-2.html
7/3 Hello Good Day http://borghansen.se/2015/march/sommarens-lyx-2.html
18/3 Nattblogg 13 http://borghansen.se/2015/march/nattblogg-13-2.html
 
APRIL
 -
 
MAJ
12/5 Mentalt Lyckorus http://borghansen.se/2015/may/mentalt-lyckorus.html
21/5 Distraktion http://borghansen.se/2015/may/distraktion.html
22/5 Naturtips 1 http://borghansen.se/2015/may/naturtips-1.html
 
JUNI
2/6 Regnväders Inspiration http://borghansen.se/2015/june/regnvaders-inspiration.html
4/6 Studentens Vackra Dagar http://borghansen.se/2015/june/studentens-vackra-dagar.html
5/6 Naturtips 2 http://borghansen.se/2015/june/naturtips-2.html
6/6 6 Juni http://borghansen.se/2015/june/6-juni.html
9/6 Bown Eyed Girl http://borghansen.se/2015/june/brown-eyed-girl.html
13/6 Med Blandade Känslor http://borghansen.se/2015/june/blandade-kanslor.html
26/6 Next To Me http://borghansen.se/2015/june/next-to-me.html
28/6 Grått Perspektiv http://borghansen.se/2015/june/gratt-perspektiv.html
 
JULI
14/7 Jag AB http://borghansen.se/2015/july/jag-ab.html
 
AUGUSTI
  -
 
SEPTEMBER
21/9 Mondays http://borghansen.se/2015/september/mondays-2.html
 
OKTOBER
22/10 När Mörkret Faller http://borghansen.se/2015/october/nar-morkret-faller-2.html
28/10 World Judo Day 2015 http://borghansen.se/2015/october/world-judo-day-unity-2.html
 
NOVEMBER
8/11 Weekend & Fathers Day http://borghansen.se/2015/november/fathers-day-2.html
14/11 Blodfärgat Hat & Betraktelser http://borghansen.se/2015/november/blodfargat-hat-betraktelser.html
19/11 Snöflingor & Medmänsklighet http://borghansen.se/2015/november/snoflingor-medmansklighet.html
21/11 Judo On My Mind http://borghansen.se/2015/november/judo-on-my-mind-2.html
22/11 Soul Recovery http://borghansen.se/2015/november/soul-recovery-2.html
23/11 Frostig Kyla & Kalenderfix http://borghansen.se/2015/november/frostig-kyla-kalenderfix-2.html
24/11 Tio Snabba http://borghansen.se/2015/november/tio-snabba.html
29/11 Himlen Runt Advent http://borghansen.se/2015/november/himlen-runt-advent.html
 
DECEMBER
4/12 Storm och Judoaktiviteter http://borghansen.se/2015/december/storm-och-judoaktiviteter-3.html
5/12 30 Julfrågor http://borghansen.se/2015/december/30-julfragor-2.html
6/12 Stormen Helga i Bilder http://borghansen.se/2015/december/stormen-helga-i-bilder-2.html
9/12 Nattblogg 14 http://borghansen.se/2015/december/nattblogg-14.html
11/12 Nattblogg 15 http://borghansen.se/2015/december/nattblogg-15-2.html
13/12 Klubbmästerskap 2015 http://borghansen.se/2015/december/klubbmasterskap-2015.html
17/12 Nattblogg 16 http://borghansen.se/2015/december/nattblogg-16.html
21/12 Råttsvans och Vardagssysslor http://borghansen.se/2015/december/rattsvans-och-vardagssysslor.html
22/12 Nattblogg 17 http://borghansen.se/2015/december/rattsvans-och-vardagssysslor.html
24/12 Lucka Nr.24 http://borghansen.se/2015/december/nr24-2.html
25/12 Rös Snö http://borghansen.se/2015/december/rod-sno-2.html
26/12 Lejoninnans Betraktelser http://borghansen.se/2015/december/lejoninnans-betraktelser.html
27/12 Snöfall och Överraskning http://borghansen.se/2015/december/snofall-och-overraskning.html
28/12 Cozy Mondays http://borghansen.se/2015/december/cozy-mondays.html
30/12 Birthday Time http://borghansen.se/2015/december/birthday-time.html
 
Följande kategorier:
 
Blogginlägg Dessa inlägg som skrivs under dagen helt enkelt
Ideella organisationer Där jag nämner bra organisationer och beskriver deras arbete på olika sätt
Dagblogg Alla inlägg som infinner sig under dagen.
Nattblogg Inlägg som infinner sig efter midnatt.Lite skarpare och lite mer precis i tankarna
Minnen för Livet Sådant som ligger allra närmast mitt hjärta sådant som betyder otroligt mycket för mig
Judo Här finner du vad mitt judohjärta slår för inom olika områden
Förebilder Där finner du mina förebilder om ännu rätt få än sålänge
Samhälle Där finner du ämnen som engagerar mig i olika frågor
Texter Där jag ibland delar allt ifrån bra låttexter till visdomsord
Böcker Här finns det tips på bra böcker jag läst och rekommenderar
 
 Axplock Av FavoritBilder Under 2015!

Blogginlägg 2014

Så som många andra bloggare ska även jag nu summera detta bloggår 2014. Min egna lilla tankebibel. En hobbyblogg jag använder när lusten faller på. Kan vara så tätt som varje dag tills månader mellan inläggen. Det är det som är lite charmen tycker jag. Det sättet jag personligen tycker att en blogg ska fungera på. Det blev totalt 30 st skrivna inlägg under 2014!
 
JANUARI
21/1 Harmoni http://borghansen.se/2014/january/harmoni.html
 
FEBRUARI
12/2 Självbevarelsedrift http://borghansen.se/2014/february/sjalvbevarelsedrift.htm
 
22/2 Vem Är Du? http://borghansen.se/2014/february/vem-ar-du-2.html
23/2 I Klassrummet http://borghansen.se/2014/february/i-klassrummet.html
 
 MARS
-
 
APRIL
13/4 Du Är Mätt Nu! http://borghansen.se/2014/april/du-ar-matt-nu.html
30/4 Jämställdhet Till Varje Pris http://borghansen.se/2014/april/jamstalldhet-till-varje-pris-2.html
 
MAJ
16/5 La Belle Epoque http://borghansen.se/2014/may/la-belle-epoque-2.html
 
JUNI
2/6 Tre Miljoner  http://borghansen.se/2014/june/tre-miljoner.html
9/6 Förebild 2 http://borghansen.se/2014/june/det-du-inte-sag.html
 
JULI
4/7 Dunkla Sommarkänslor http://borghansen.se/2014/july/dunkla-sommarkanslor.html
7/7 Ideel Organisation 6 http://borghansen.se/2014/july/ideell-organisation-6.html
10/7 Nattblogg 3 http://borghansen.se/2014/july/mobilblogg.html
10/7 Fönstertittare http://borghansen.se/2014/july/fonstertittare.html
17/7 TMI http://borghansen.se/2014/july/tmi-2.html
17/7 Nattblogg 4 http://borghansen.se/2014/july/nattblogg-4.html
19/7 TMI 2 http://borghansen.se/2014/july/tmi-2-2.html
20/7 Nattblogg 5 http://borghansen.se/2014/july/nattblogg-5.html
27/7 Nattblogg 6 http://borghansen.se/2014/july/nattblogg-6-2.html
28/7 Nattblogg 7 http://borghansen.se/2014/july/nattblogg-7-2.html
31/7 Natblogg 8 http://borghansen.se/2014/july/nattblogg-8.html
 
AUGUSTI
3/8 Som Himlen http://borghansen.se/2014/august/som-himlen-2.html
18/8 Nattblogg 9 http://borghansen.se/2014/august/nattblogg-9-2.html
 
SEPTEMBER
9/9 Födelsedagsbarnet Patrik http://borghansen.se/2014/september/fodelsedagsbarnet-patrik.html
 
10/9 Magkänsla http://borghansen.se/2014/september/magkansla.html
14/9 Valtider http://borghansen.se/2014/september/valtider.html
 
NOVEMBER 
16/11 Livet Är Ditt! http://borghansen.se/2014/november/livet-ar-ditt-2.html
 
20/11 Förvirrad Tomte http://borghansen.se/2014/november/forvirrad-tomte.html
26/11 Nattblogg 10 http://borghansen.se/2014/november/nattblogg-10-2.html
 
DECEMBER
27/12 Jul och Hjärtefrid http://borghansen.se/2014/december/jul-och-hjartefrid.html
 
31/12 Blogginlägg 2014  http://borghansen.se/2014/december/bloggen-2014-2.html
 
 
Har för mig att det var under 2014 som jag lade till en del nya och ändrade kategorier:
 
Blogginlägg Dessa inlägg som skrivs under dagen helt enkelt
Ideella organisationer Där jag nämner bra organisationer och beskriver deras arbete på olika sätt
Nattblogg Inlägg som infinner sig efter midnatt.Lite skarpare och lite mer precis i tankarna
Minnen för Livet Sådant som ligger allra närmast mitt hjärta sådant som betyder otroligt mycket för mig
Judo Här finner du vad mitt judohjärta slår för inom olika områden
Förebilder Där finner du mina förebilder om ännu rätt få än sålänge
Samhälle Där finner du ämnen som engagerar mig i olika frågor
Texter Där jag ibland delar allt ifrån bra låttexter till visdomsord
Böcker Här finns det tips på bra böcker jag läst och rekommenderar
 
 Axplock Av FavoritBilder 2014!